fbpx

Історія успіху

Ірина Іремадзе

Вирішила покращити свої навички зйомки предметної та фуд-фотографії, щоб розвинути маленький онлайн-бізнес. В результаті окрім нових навичок, покращила вигляд і прибутки власного магазину, отримала нову професію комерційного фотографа та ідею видати естетично-красиву книгу з власними роботами і традиційними рецептами

phodlya media5.51.54

Від власниці маленького онлайн-магазину до автора книги

Сучасні методи ведення бізнесу диктують вивчення нових підходів та вмінь підприємця. Так, Ірина зрозуміла, що продавати у її магазині буде не вона сама, а картинка, яку вона зможе створити для покупця. Було прийнято рішення вчитись сучасній фотографії. Обравши кращу фото-школу України для навчання, дівчина навіть не планувала обирати професію фотографа, але фотографія сама обрала її. Найголовніше, прибуток магазину фотографиня-підприємиця справді підняла на 25% лише вдалими знімками власного авторства. Та отримала і приємні бонуси для себе у вигляді нових планів та ідей заробітку. Видати книгу раніше здавалось чимось космічним, але тепер абсолютно це вже абсолютно реально. Ірина довела собі і нам, що амбітний план створення власної книги з нуля можна реалізувати за кілька місяців.

Просто хотіла гарно знімати тарілочки

Мабуть нічого б цього не сталося, якби я не прийшла вчитися у Фотоакадемію. Я вирішила навчитися фотографії, щоб просто гарно знімати посуд для свого магазину, а закінчила тим що стала професійним фуд-фотографом, видала книгу і продаю її на Амазон. 

Ідея створення власної книги з’явилася під час навчання, коли я почула що є такий спосіб заробітку у фотографів. Мені одразу це видалось хорошою ідеєю. Хоч спершу це здавалось просто космічним, бо я вважала, що повинна мати дуже високий рівень знань і навичок фотографа. Лише тоді можна думати про книгу. Тому, я продовжувала вчитися. 

Фотографії Ірини Іремадзе до навчання:

Насправді, я точно не знала, коли я дозрію і буду готовою до реалізації. та вирішила, що маю зробити це до закінчення свого навчання. Поставила собі таку своєрідну ціль до випуску. Ідея книги прийшла одразу – класичні кондитерські рецепти.  Самі рецепти мені давали кондитери, в колаборації з якими я і писала цю книгу. Фішкою тут ми зробили лише натуральна продукти і прості технології приготування. Щоб кожна господиня на своїй кухні могла приготувати своїй сім’ї той самий наполеон або класичне тірамісу без спеціального обладнання і професійних кулінарних технік.

Будьте готові, що не все буде йти по плану

Процес видавництва книги зайняв у мене майже 4 місяці. Хоча я розраховувала вкластися, максимум, в три. В ході роботи виникало багато факторів, які залежали не лише від мене. Були і технічні нюанси з оплатою Амазону, але методом проб і помилок я закрила цей етап. Та потім я проаналізувала, що все-таки і моя нестача часу впливала на випуск книги. Через мою зайнятість на основній роботі, я випадала з процесу, тому моя вина в затримці теж була. Зараз я це визнаю і приймаю, щоб на майбутнє пам’ятати, що так буває і це нормально. 

Фотографії Ірини Іремадзе після навчання:

Делегувати потрібно

Робота над книгою потребувала кількох спеціалістів: фотографа, дизайнера, верстальника, копірайтера і перекладача. Окремо виділю спеціаліста, який буде допомагати або давати вам матеріал для книги. У мене це були кондитери. 

Зараз я можу сказати, що мені дуже повезло з підрядниками. І це справді кайф – вміти делегувати. Дуже допомогло, що дизайнер якого я взяла в допомогу вже мав досвід у створенні книги для Амазон. Він давав багато цінних порад і робив без пояснення все, що було потрібно. Тому, шукаючи собі дизайнера для книги на Амазон, абсолютно спокійно можете писати, що важливою буде саме ця навичка.

В процесі написання текстів, зрозуміла, що це абсолютно не моє. Для мене це було справді набагато складніше ніж виставити світло, придумати ідею, викласти композицію і врешті реалізувати свою задумку у фотографіях. Навіть рецепти шукати і формувати нам було легше, ніж їх описати. Тому я звернулася до спеціаліста, щоб художньо і якісно оформити тексти для моєї книги рецептів. Переклад я також делегувала професійному перекладачу. Були ідеї зробити через через штучний інтелект, але я вирішила, що це дуже відповідальна частина, адже книга орієнтована на іноземців і важливо щоб переклад був правильний і зрозумілий.

Щоб у книги була ваша душа, ви маєте щось своє неї вкласти. У фотографа це фотографія

Собі я залишила частину роботи фотографа. Перше, що я зробила, це назбирала багато референсів, які мені допомогли сформувати загальну картину книги. Мені здавалось, що багато часу займе пошук реквізитів, збирання техніки, виставлення світла. Та вже за кілька фотосесій я звикла, можна сказати натренувалась. І з часом стала робити це все оперативно і досить швидко виходив потрібний мені кадр. Я зрозуміла, що ти сам себе гальмуєш, коли думаєш що буде важко. Не думай про це. Просто роби і твори. Будь яку роботу, яку ти робиш вперше здається що буде дуже важко, але варто почати і все виходить. 

Зараз я працюю над просуванням книги, рекламою. Розумію, що спершу маю докласти зусиль, щоб перевести мою книгу у режим певного пасивного заробітку на Амазон. Тоді буду пожинати плоди своєї праці.

Фотографії Ірини Іремадзе після навчання:

Сприймайте будь-яку роботу, як досвід

Ще однією проблемою, з якою я стикнулась були часові проміжки. Звичайний людський фактор підрядників часто зміщав терміни виконання певного пункту роботи. Кожен процес залежить не тільки від автора, але й від помічників. Варто завжди враховувати те, що ви працюєте з живими людьми і термін виконання може бути не той який ти собі придумав. 

В ідеалі я хотіла співпрацювати з відомим шеф-кухарем. На жаль, не вийшло, але на майбутнє ідея залишилася і я її ще реалізую. Хоч це перша книга моя книга рецептів, теж не погано, що я знайшла хороших кондитерів, які допомогли мені в цій справі. Це своєрідний “перший млинець”, хоч не вважаю що він вийшов комом, просто трохи іншим, ніж я уявляла. Це мій досвід і завдяки ньому я знаю як діяти у видавництві наступних книг. Бо зупинятись я не збираюся.

У мене був план і підтримка

Я знала, що все вийде, бо в мене була додаткова підтримка в особі мого наставника. А ще в мене був чіткий план. Весь процес був поділений на етапи, що було зручно мені. На кожному етапі я могла звернутися за порадою і отримати відповідь конкретно під мій випадок. Це дуже заспокоювало і давало впевненість, що я таки візьму в руки власну книжку. Не було жодного страху, що я не закінчу.

В результаті я отримала свою посилку з книгою. Я відчувала радість і гордість. Вживу книга мені дуже сподобалась, хоч сам друк трішки не співпадав з макетом. Освітлення було одне, а папір не до кінця це передає. Тому, варто це враховувати на майбутнє кожному, хто планує видавати книгу. Та все ж весь цей шлях вартував усіх моїх зусиль. Так приємно отримувати вітання і захоплення від колег. Наступний етап – отримувати хороший прибуток від Амазон, завдяки власній книжці.

Читайте інші
історії успіху

Вирішила покращити свої навички зйомки предметної та фуд-фотографії, щоб розвинути маленький онлайн-бізнес. В результаті, окрім нових навичок, покращила вигляд і прибутки власного магазину, отримала нову професію комерційного фотографа та ідею...
В навчанні так часто виходив зі своєї зони комфорту, що врешті сам створив унікальний проект для фотографів і любителів фотографії, де люди навчаються знімати щоразу в нових місцях планети і...
Перетворила свою материнську ніжність та любов до діток на ексклюзивну прибуткову спеціалізацію у фотографії. Завжди бачила цей світ по-особливому. А тепер навчилась бачити і знімати своїх малесеньких моделей, як гостей...