fbpx

Історія успіху

Ольга Фрунзе

Фотографиня, якій ще до випуску із Фотоакадемії клієнти почали платити від 300€ за зйомку. Якщо рік тому вдалий кадр вимагав часу у цілий світловий день, то зараз на це, разом постановкою світла та композиції, іде до 15 хвилин. У Наставництві розкрила себе, як талановитий спікер та викладач. Тому, почуваючись абсолютно реалізованою, працює над собою з метою викладати фотографію.

Olga Frunze Portrait

Моє щастя в творчій реалізації

Оля з дитинства знала, що її професія буде повязана з творчістю. Вона приміряла на себе різні види діяльності. Але, коли опинилась у новому для себе середовищі, зявилось велике натхнення фіксувати красу навколо себе. Дівчина вирішила спробувати себе у фотографії і в неї справді непогано виходило. Та внутрішній перфекціоніст підмовляв вчитися більше, вчитися у кращих, щоб ставати ще кращою. 

Мені бракувало повітря

Я виросла в сім’ї художників, тому з дитинства перебувала в творчій атмосфері і мала певне художнє бачення. Пробувала для себе багато занять з творчим напрямком. В певний момент зрозуміла, що мені дуже подобається знімати. Думаю, мені це подобалось, тому що моє художнє бачення завжди допомагало побачити кадр і скласти всі складові у правильну композицію. Тому, я придбала свою першу камеру і почала знімати.

Фотографії Ольги Фрунзе до навчання:

 Деякі роботи в мене виходили непогано. Але, чим більше я фотографувала, тим частіше стала помічати, що моїм знімкам ніби “бракує повітря”. Вже пізніше, в навчанні я дізналась, що проблема була у відсутності перспективи. Ось так я вперше задумалась про пошук хороших курсів для фотографа або пошук наставника у фотографії.

Сонце – джек-пот фотографа чи ні?

Вже багато років я живу за кордоном, в сонячній країні. Практично кожного дня багато сонця. Мені здавалось, що це просто ідеально для фотографа. Бо десь читала, що сонце є найкращим варіантом освітлення, бо воно природне. Але коли я знімала на сонці, фотки виходили, м’яко кажучи, не дуже. Тоді, я зрозуміла, що мого художнього чуття таки не досить. Це була друга причина іти і вчитись.

Більше всього мене цікавила предметна зйомка, фуд фотографія. Я шукала не школу, а хорошого фотографа, який би мене навчив всього. Але, почалась епідемія ковіду. Багато часу доводилось проводити вдома. І це наштовхнуло шукати саме онлайн навчання фотографії для себе.

Фотографії Ольги Фрунзе після навчання:

Якщо вчитися, то тільки в Сляднєва

Усі мої знайомі знали, що фотографую і планую глибше вивчати цю професію. І от одного разу, такі друзі, це була сімейна пара власників ресторанів у Європі, із захопленням мені розповідали про фотографа з України, який знімав для їхніх закладів на замовлення. Це був Олександр Сляднєв. Вони були такі задоволені його роботами, що аж наполягали аби я йшла вчитись тільки до нього. 

Мої друзі знали, що мене цікавить фуд фотографія. Але ні вони, ні я не знали чи навчає когось Олександр чи тільки працює фотографом. Я тоді ще подумала, що навіть якщо у нього немає школи, то може я попрошу його бути моїм ментором і дати мені хоча б кілька приватних уроків.

За деякий час, я побачила у іншої моєї знайомої в соцмережах, що вона навчається фотографії. Мені сподобались її студентські роботи і я запитала, де вона вчиться. Ось і знайшовся потрібний пазлик. Це була Фотоакадемія Олександра Сляднєва. 

Навчання з нуля

Коли я почала свій шлях навчання у Фотоакадемії, то думала, що дещо вже знаю. Але виявилось, що мої знання були поверхневими навіть для початкового рівня. Тому, вважаю, що почала навчання з нуля. 

Інформація мені заходила легко і подавалась якось так послідовно, що все струтурувалось у моїй голові. Мене дуже надихала ця творча атмосфера школи, ком’юніті, практичні завдання, майстер-класи і, звісно, домашки. 

Мені було важливо усвідомити, що я щось вмію робити ідеально. Я ще той перфекціоніст, як виявилось пізніше. Та саме таке усвідомлення якогось свого творчого таланту мене робило і робить по-справжньому щасливою. Я вважаю, що школа Сляднєва дала мені великий поштовх у мою творчу реалізацію.

Фотографії Ольги Фрунзе після навчання:

У кожного свій вид стимуляції

Звичайно ж, не виходило ідеально одразу. Тому, я сприймала це навчання як певну боротьбу себе з собою. Я часто говорила собі: “Я вмію”, “Я впораюсь”. Тому, мій дієвий алгоритм полягав в тому, щоб поставити собі ціль і дійти до неї, навіть якщо потрібно переробляти роботу багато разів. 

Ще в мене була велика повага до Олександра. Я дуже не хотіла його підвести або розчарувати. Спочатку, коли він відправляв мене переробляти по кілька разів роботи, мені було досадно, я опускала руки. Але сама стала помічати, якими крутими ставали вже перероблені фотографії і вже з’являлась вдячність за цю критику.

Мої відкриття в навчанні фотографії

Я добре сприймаю саме візуальну інформацію. Тому, на уроках мені було все зрозуміло завдяки демонстрації. Олександр демонстрував усе, про що розповідав. Інформація заходила легко і після домашки перетворювалась у власну навичку.

Коли я дізналась про різні види світла і що пряме сонячне світло далеко не найкращий варіант, мені було дивно, як я сама до цього не додумалась. Відкриттям було те, що можна поєднувати різні види світла в роботі. Наставник цими уроками в прямому сенсі підсвітив мені бачення кадру.

Дуже цікаво було вивчати композицію. Так, як я до цього часу вже визначилась, що буду фуд-фотографом, це було для мене дуже актуально. Якщо раніше мені потрібен був день і безліч невдалих кадрів, щоб підібрати композицію. То зараз достатньо 15 хвилин – і шикарний фуд-кадр готовий.

За навчання я зрозуміла, що моїми інструментами успіху є практика і самоорганізація. 

Смак успіху

Вперше я усвідомила, що чогось варта, коли переглянула, яке шикарне портфоліо у мене вийшло. Ці всі роботи були зроблені суто в межах практичних і домашніх завдань Фотоакадемії. І вони були прекрасні. Самостійно таке портфоліо я б робила дуже довго або зробила не так ідеально.

Теми композиції і світла мене так захопила, що я сама розробила і відзняла власні практичні відео-уроки з композиції та світла для Фотоакадемії. Таким чином, реалізувавши ще одну зі своїх цілей – викладати мистецтво фотографії. Студенти були вражені, а наставник дуже задоволений.

Почала активніше вести соцмережі, де отримую багато захоплених коментарів до моїх фото, питань про фотографію, запитів на зйомки. Це дуже цікаво і надихає робити більше.

В мене взяли інтервю, як у фуд-фотографа одне з інтернет-видань. Вважаю, це теж моїм маленьким успіхом і виконаною ціллю.

Монетизація

Перше замовлення я отримала ще навчаючись. Наставник просто сказав йти і зробити. Звісно, спочатку нас навчили правильно комунікувати з потенційними клієнтами, презентувати себе і свої роботи. Тому, головне було перебороти себе і почати. Я досі важко сприймаю відмови, але їх порівняно небагато, тому я вчуся приймати це спокійно.

Те перше замовлення було від місцевого кафе. Я знімала їхню піцу для меню та реклами. Потім мене знайшли в соцмережах і попросили зйомку прикрас. Фуд фотографія близька до предметної, але я вагалась, бо хотіла знімати тільки у своїй спеціалізації. Та все ж клієнти дуже просили, тому з цікавості таки взялась.

Далі вже замовлення приходили через “сарафанне радіо”, соцмережі. Гонорар сформувала такий, щоб мені було комфортно працювати і це не відлякує моїх клієнтів. Деякі проекти сама знаходила через спеціальні платформи. Я знаю як презентувати себе і переконати, що найкраще впораюсь з проектом. І це працює.

Коли зрозуміла, що обрала правильну школу

Всього мене навчила Фотоакадемія і мій наставник Олександр Сляднєв. Організація навчання, структурованість потрібної інформації та авторитет викладача для мене стали ключовими. Мені так сподобався досвід підготовки і викладання власних уроків, що з’явилася нова мрія, а може й ціль, викладати мистецтво фотографії. 

Я бачу себе в майбутньому освіченим професійним фотографом. Впевненою в собі особистістю, до якої прислухаються і хочуть вчитися. Хочу стати видатним і дорогим фуд фотографом. Працюю над цим і, головне, почуваю себе нарешті реалізованою та щасливою.

Читайте інші
історії успіху

Вирішила покращити свої навички зйомки предметної та фуд-фотографії, щоб розвинути маленький онлайн-бізнес. В результаті, окрім нових навичок, покращила вигляд і прибутки власного магазину, отримала нову професію комерційного фотографа та ідею...
В навчанні так часто виходив зі своєї зони комфорту, що врешті сам створив унікальний проект для фотографів і любителів фотографії, де люди навчаються знімати щоразу в нових місцях планети і...
Перетворила свою материнську ніжність та любов до діток на ексклюзивну прибуткову спеціалізацію у фотографії. Завжди бачила цей світ по-особливому. А тепер навчилась бачити і знімати своїх малесеньких моделей, як гостей...